Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2018, 23:01

Zistenie HN: Súd rozhodol. Kúpele Brusno sú bližšie ku konkurzu

Zamotaný príbeh okolo sporu medzi kúpeľmi a štátnou bankou pokračuje.

Zistenie HN: Súd rozhodol. Kúpele Brusno sú bližšie ku konkurzu
Zdroj: Kúpele Brusno

Kúpele Brusno, ktoré sa od apríla 2014 zachraňovali škrtaním starých dlhov, takmer tri roky čakali na kľúčový verdikt. Najprv ich totiž tesne pred ukončením reštrukturalizácie poslal začiatkom októbra 2014 banskobystrický súd priamo do konkurzu. Neskôr ich Ústavný súd svojím nálezom vrátil späť do hry tak, že súdu prikázal rozhodnúť o potvrdení alebo zamietnutí veriteľmi schváleného plánu záchrany. Po 29 mesiacoch čakania napokon kúpeľníci z Brusna druhú šancu nedostávajú. „Okresný súd Banská Bystrica zamieta reštrukturalizačný plán dlžníka Kúpele Brusno,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Ľubica Mojžišová.


Kúpele s vyše 180-ročnou históriou sa dostali do existenčných problémov po tom, čo nevládali splácať pôžičku od financujúcej banky. Peniaze použili na komplexnú rekonštrukciu a prístavbu wellness centra. Aktuálne v ni

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.