Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2018, 00:00

Penta spraví megabiznis v Prahe. V metropole Česka bude riadiť dopravu

51 percent akcií bude držať Penta v joint venture s Dopravným podnikom hlavného mesta Praha.

Nové metro v Prahe by malo byť dokončené najneskôr do roku 2025.
Zdroj: VIZUALIZÁCIA PROJEKTU

Dopravný podnik mesta Praha od vlaňajška hľadá partnera pre výstavbu komerčnej infraštruktúry, ktorá bude stáť nad podzemnými zastávkami plánovanej trasy D. Do bitky o to, kto s mestskou firmou založí spoločný developerský podnik, sa zapojilo viacero realitných kolosov. Na realitný biznis v Prahe si brúsili zuby okrem investičnej skupiny Penta ešte slovenská developerská jednotka HB Reavis a české spoločnosti Geosan, Trigema, Landia Management či konzorcium firiem Karlín Group a Ungelt Group.


Z dvojkolovej súťaže organizovanej poradcami z Deloitte Advisory napokon víťazne vychádza ponuka česko-slovenských finančníkov. „O spoluprácu máme veľký záujem, preto sme podali ponuku, ktorá tomu zodpovedá. Zatiaľ nemôžeme komentovať víťazstvo v tendri, pretože existuje iba odporučenie odbornej komisie,“ tvrdí hovorca Penta Investments Ivo Mravinac. Informáciu o úspechu Penty priniesli ako prvé české Hospodářské noviny.


O ďalšom postupe pritom rozhodne vrcholový manažment podniku, ktorého jediným majiteľom je hlavné mesto Česka. „Rozhodnutie výberovej komisie bude predmetom pondelkového predstavenstva a dovtedy sa k tomu Dopravný podnik hlavného mesta Praha nechce vyjadrovať,“ uvádza jeho hovorkyňa Aneta Řehková.

K základným hodnotiacim kritériám Deloitte patrili dva ukazovatele: výška ročnej úrokovej sadzby z vlo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.