Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2018, 00:00

Výrobca salám Baron sa zachránil. Súd odvrátil hroziaci konkurz

Chýbajúci súhlas časti veriteľov Púchovského mäsového priemyslu musel nahradiť súd.

Majoritným akcionárom púchovského mäsokombinátu je Anton Fabuš (na snímke).
Zdroj: TASR

Je dvojkou na slovenskom trhu mäsokombinátov. Zároveň je pomerne známym rodinným podnikom. A napriek tomu, že ho do konkurzu tlačili tri významné finančné inštitúcie, takýto scenár nakoniec súd zastavil. Púchovský mäsový priemysel Antona Fabuša sa napokon na trhu udrží.

Banky plánom neveria
Návrh na jeho konkurz dali Československá obchodná banka, Poštová banka a UniCredit Leasing. Trenčiansky súd však výrobcovi mäsových pochutín pod značkou Baron dáva druhú šancu. „Okresný súd Trenčín nahradzuje súhlas skupín zabezpečených veriteľov, potvrdzuje reštrukturalizačný plán dlžníka a ukončuje reštrukturalizáciu dlžníka Púchovský mäsový priemysel,“ uviedla v minulotýždňovom rozhodnutí sudkyňa Patricie Kepeňová.

Situácia okolo záchrany firmy, ktorá pred škrtaním dlhov kontrolovala až štvrtinu slovenského trhu s mäsom, sa totiž v polovici januára zamotala na veriteľskej schôdzi. Tam sa proti odobreniu ozdravného plánu postavili tri bankové domy. Tie plánovanej revitalizácii biznisu púchovského mäsokombinátu neveria. Chýbajúci súhlas časti veriteľov Púchovského mäsového priemyslu teda musel nahradiť súd. Na akých pilieroch stavia svoju záchranu Fabušova firma, nie je oficiálne známe. Spoločnosť na otázky HN neodpovedala.

Podiel získa americká schránka
Týždenník Trend však zverejnil informáciu, podľa ktorej sa novým investorom v Púchove stane americká schránka Digital Screen Network s utajenými vlastníkmi. Tá mala postúpením od neznámej bratislavskej firmy Benzema, ktorá si v predmete podnikania uvádza poradenské služby, získať pohľadávky v nominálnej hodnote osem miliónov eur. Polovicu z nich má podľa odklepnutého plánu kapitalizovať do základného imania Púchovského mäsového priemyslu, čím vo firme ovládne 61-percentný akcionársky podiel. Kapitálové zmeny však zatiaľ nie sú zapísané v Obchodnom registri. Súčasným majoritným akcionárom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.