Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2018, 00:00

U. S. Steel investuje do zelených technológií

Košická oceliareň má na nové technológie peniaze z eurofondov.

U. S. Steel investuje do zelených technológií
Zdroj: TASR

Pred piatimi rokmi sa prvý raz definitívne uzavreli špekulácie o predaji východoslovenských železiarní z rúk United States Steel Corporation. Slováci sľúbili Američanom stimuly v energetike a v ochrane životného prostredia. Oceliari zo zámoria sa na revanš zaviazali, že v košickej fabrike zotrvajú najbližších päť rokov, nebudú hromadne prepúšťať a udržia tak na východe Slovenska zamestnanosť. V marci totiž uplynie päťročné obdobie, na ktoré slovenská vláda a americká oceliarska spoločnosť podpísali memorandum o jej ďalšom pôsobení v Košiciach. „Memorandum poukázalo na to, čo sa dnes už stalo pozitívnou praxou v celej Európe. Na trhu s oceľou musia mať všetci účastníci rovnaké podmienky, jedine vtedy je možné riešiť globálne problémy globálne a nie s tragickými dôsledkami pre niektoré krajiny alebo celú Európu,“ uvádza pre HN hovorca U. S. Steel Košice Ján Bača. Obe strany sa tak v najbližšom čase vrátia k spoločným rokovaniam a prehodnotia nastavené podmienky. „Plnenie memoranda so spoločnosťou U. S. Steel sa vyhodnocuje na pravidelných stretnutiach v gescii vlády a všetkých zúčastnených rezortov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.