Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 00:00

V biznise Kláštornej sú známe košické mená

Okrem Skyside sa okolo firmy točila aj spoločnosť Link Ventures.

V biznise Kláštornej sú známe košické mená
Zdroj: KLÁŠTORNÁ

Známa minerálka z Kláštora pod Znievom, ktorá sa v roku 2014 zachraňovala škrtaním dlhov, sa do obchodných sietí už nevrátila. S reštartom biznisu kontroverznej spoločnosti Kláštorná pritom pred viac ako dvomi rokmi pomáhalo košické investičné zoskupenie Link Ventures. Medzi Kláštornú a jej odberateľov totiž vstúpilo ako prostredník s tým, že u výrobcu si nechalo plniť minerálku a tovar následne predávalo do obchodných sietí. Návrat Kláštornej do regálov reťazcov bol iba dočasný, obchod napokon padol. „Predmetnú značku minerálok sme mali určitý čas v našej ponuke, avšak práve pre nedostatočnú dostupnosť z dôvodu vynechávania dodávok sme spoluprácu so spoločnosťou Link Ventures museli prehodnotiť a v konečnom dôsledku aj ukončiť,“ uvádza hovorkyňa spoločnosti Tesco Stores Lucia Poláčeková.


Do biznisu kráľovnej minerálnych vôd pritom vstúpili počas reštrukturalizácie silné košické mená. Za spoločnosťou Link Ventures v tom čase stáli podnikatelia Juraj Avers, Štefan Žiga mladší a Matej Trebuľa. Štefan Žiga mladší je rodina s ministrom hospodárstva Petrom Žigom, Matej Trebuľa je zase synom dlhoročného košického župana Zdenka Trebuľu. So súčasným konateľom a majiteľom Link Ventures Jurajom Aversom, ktorý zároveň koná i za spoločnosť Kláštorná, sa HN spojiť nepodarilo. Zdroj blízky Kláštornej tvrdí, že sa aktuálne zdržuje na Britských ostrovoch a nedá sa zastihnúť.


Investori firmu nerozbehli
Kláštorná o škrtanie dlhov požiadala v marci 2014. V tom čase firmu priamo i nepriamo ovládala košická investičná skupina Skyside, na čele ktorej stál Maroš Škorec. Private equity fond z Košíc však v posledných rokoch skrachoval a od vlaňajška je v osobno

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.