Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2018, 00:00

Problémová farmafirma hľadá svojho šéfa

O výrobcu injekcií a roztokov z Lipian bojuje niekoľko podnikateľov.

Problémová farmafirma hľadá svojho šéfa
Zdroj: Reuters

Východoslovenská farmaceutická firma, ktorá žiada od rezortu hospodárstva viac ako štyri milióny eur z eurofondov, nevie, kto jej šéfuje. Neprehľadnú situáciu navyše zamotávajú trestné oznámenia i policajné vyšetrovanie tunelovania českej nebankovej spoločnosti Metropolitní spořitelní družstvo. Na prešovskom súde tak v súčasnosti prebieha niekoľko sporov o to, ktorá zo zápisníc z mimoriadnych valných zhromaždení akcionárov spoločnosti Medicproduct Lipany platí, a teda, kto sedí v predstavenstve a dozornej rade výrobcu takzvaných suchých injekcií a infúznych roztokov. „Súd vyhlasuje dokazovanie za skončené. Súd odročuje pojednávanie na termín 29. marca 2018 za účelom vyhlásenia rozhodnutia,“ avizuje prešovský sudca Tomáš Novák.


Nejasné pozadie
Ten rozhoduje prípad, v ktorom bývalý štatutár firmy Peter Leškovský spoločne s odvolanou členkou dozornej rady žaluje spoločnosť Medicproduct o neplatnosť personálnych zmien vykonaných v orgánoch firmy. Koncom apríla 2016 totiž akcionári farmaceutickej spoločnosti Medicproduct rozhodli o zmene obsadenia jej predstavenstva i dozornej rady.


Odvolaného Petra Leškovského nahradili v pozícii štatutárneho zástupcu spoločnosti Prešovčania Peter Klinka a Radovan Olejár ako reprezentanti českého väčšinového akcionára Medicproductu – spoločnosti Delawexon. Leškovského manželku Sylviu a jeho právničku Eriku Minárikovú vystriedali v dozornej rade advokát Delawexonu Ivan Ivančo a Božena Ragačová. Tá bola v tom čase zástupkyňa držiteľa tretinového balíka akcií výcho

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.