Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2018, 00:00

Čarnogurský plánuje turistický projekt na Zamagurí. Aj za štátne peniaze

Dovolenka a relax ďaleko od ruchu civilizácie, ale s komfortom a pohodlím mesta.

Región Zamaguria, ktorý spája sever Slovenska s Poľskom, je medzi turistami populárny.
Zdroj: TASR

Dovolenka a relax ďaleko od ruchu civilizácie, ale s komfortom a pohodlím mesta. Takúto alternatívu trávenia voľného času sľubuje obrovská investícia do cestovného ruchu, ktorá mieri do troch zamagurských obcí – Osturne, Malej a Veľkej Frankovej. Pripravovaný developerský projekt Goralskej dediny stavia na súčasných trendoch vidieckej turistiky zakomponovaných do panenskej prírody Spišskej Magury.


Na zelenej lúke v rázovitom Zamagurí postupne vyrastie za desiatky miliónov eur moderné turistické stredisko so skanzenom, s lyžiarskymi zjazdovkami, so športoviskami, s nákupnou uličkou, akvaparkom či so zoo. „Ide o rozsiahly projekt, ktorý má za cieľ vytvoriť v cestovnom ruchu niečo, čo tu ešte nebolo. V podstate pôjde o slovenské Zakopané v realizácii tretieho tisícročia. Celkový zámer pozostáva zo štrnástich čiastkových projektov, ktoré sa jeden od druhého líšia. Realizáciou rádovo vznikne 500 trvalých pracovných miest,“ hovorí pre HN významný slovenský developer Ivan Čarnogurský starší, ktorého Zväz priemyselných podnikateľov Slovenska s nápadom na severe Spiša pomáha.

Zväz komunikuje zámer smerom k úradom a zároveň hľadá strategických partnerov na jeho realizáciu.Záujem investovať už prejavili aj veľké československé finančné skupiny, ako aj kanadský developer, ktorý stál za stavbou bratislavského Polus City Center. Chystanú investíciu pritom zastrešuje na tento účel vytvorená spoločnosť Goralská dedina Osturňa, v ktorej má rodina Čarnogurských 70-percentný podiel. Projektovú štúdiu novodobého centra cestovného ruchu pre firmu spracovala architektonická a projekčná kancelária IPE-Consult z Bratislavy.

Nové centru

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.