Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2018, 00:00

Zistenie HN: Milionár Telensky chystá v Poprade hokejovú revolúciu

Klub má vychovávať mladé generácie hokejistov, ktorí sa uplatnia doma aj v zahraničí.

Zistenie HN: Milionár Telensky chystá v Poprade hokejovú revolúciu
Zdroj: Marek Nemec

V Poprade chystajú hokejovú revolúciu. Na slovenskej hokejovej mape totiž čoskoro pribudne nová športová organizácia, ktorá pod Tatrami zastreší klubový hokej od mládeže až po seniorov. Novovzniknutá akciová spoločnosť Hokejový klub Poprad pritom ide s ambíciami ešte ďalej. Po výstavbe novej tréningovej haly v réžii Slovenského zväzu ľadového hokeja pod seba prevezme mládežnícku hokejovú akadémiu. „Pripravujeme zásadnú transformáciu celého hokeja. V Poprade chceme vychovávať hokejistov z regiónu i celého Prešovského kraja, ktorí tu následne budú hrávať najvyššiu súťaž. Tí najlepší sa odtiaľ budú posúvať za hokejom do Európy a sveta, čo je zmyslom výchovy talentov v rámci každého profesionálneho klubu,“ hovorí pre HN riaditeľ a konateľ spoločnosti Aquapark Poprad Richard Pichonský, ktorý je zároveň členom dozornej rady spoločnosti Hokejový klub Poprad. Viac sa o hokejových plánoch v Poprade dočítate v rozhovore TU


Podtatranskému akvaparku Aquacity, v ktorom 85-percentnú majoritu ovláda česko-britský milionár Jan Telensky a zvyšok patrí popradskej radnici, totiž patrí označenie kľúčového donora hokejového klubu HK Poprad. Podnikateľ Telensky, známy aktivitami v cestovnom ruchu, totiž do podpory športu ročne nalieva stovky tisíc eur.


Nová akciovka Hokejový klub Poprad sa v obchodnom registri objavila v polovici marca tohto roku a jej základný kapitál tvorí 25-tisíc eur rozložených na 250 kmeňových akcií znejúcich na meno. Pichonský nateraz akcionársku štruktúru novej firmy neodhaľuje s tým, že v budúcnosti by podiel v nej mohlo získať mesto či ďalší významní sponzori. V súčasnosti mládežnícky hokej v Poprade spadá pod občianske združenie Hokejový klub Poprad, ktorého fungovanie aktuálne dotuje miestna samospráva sumou 59-tisíc eur.


Seniorský tím hrajúci Tipsport ligu pokrýva obchodná spoločnosť HK Poprad. Jej jediným majiteľom je práve hokejové občiansk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.