Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2018, 00:00

Potvrdené. U. S. Steel ostane u nás na neurčito

Predseda vlády Peter Pellegrini včera vylúčil, že by bol predaj fabriky aktuálny.

Potvrdené. U. S. Steel ostane u nás na neurčito
Zdroj: Oliver Ondráš

Predaj košických oceliarní bol istý čas na spadnutie. Malo ísť o jeden z najväčších obchodov na našom území, no Američania si nakoniec s potenciálnymi kupcami netľapli. Oceliarska korporácia United States Steel Corporation z Pittsburghu a jeden z najväčších zamestnávateľov tak na východe Slovenska zostáva. Najhorúcejší z kandidátov na kúpu, čínsky gigant He Steel Group, totiž fabriku neprevezme. Tak znejú posledné potvrdené správy z Košíc.


O zastavení transakcie informovali HN ako prvé ešte minulý týždeň. „Momentálne nie je na stole žiadna konkrétna ponuka, o ktorej by materská spoločnosť v Spojených štátoch rokovala. Samozrejme, treba rešpektovať, že na trhu je vždy všetko na predaj, ale prezident spoločnosti nás uistil, že momentálne neprebiehajú žiadne horúce rokovania s nejakým konkrétnym záujemcom,“ uviedol slovenský premiér Peter Pellegrini po stretnutí s vrcholovým manažmentom spoločnosti U. S. Steel Košice. O predaji východoslovenskej fabriky sa verejne diskutuje od konca roku 2015.


Jednu z ponúk vtedy Američanom predostrela česká spoločnosť Moravia Steel, majiteľ Třineckých železiarní. Údajne vyššiu cenu za jediné európske aktívum oceliarov z Pittsburghu však núkal obor z Číny He Steel Group. Napriek tomu, že si Číňan

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.