Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2018, 00:00

Chrenek rozširuje biznis v zdraví o novú nemocnicu, ktorú pôvodne chcela Penta

V roku 2014 sa o malú regionálnu nemocnicu v Kežmarku s dosahom na približne 71-tisíc obyvateľov neúspešne zaujímala nemocničná divízia finančnej skupiny Penta. Hlasy proti vstupu Sveta zdravia boli silnejšie ako akútna potreba miliónov eur na jej rozvoj. Kežmarčania však s hľadaním strategického partnera neprestali. Finančníkov z Penty po štyroch rokoch vákua nahradí veľkopodnikateľ Tomáš Chrenek cez jeho zdravotnícky gigant Agel. „Skupina Agel sa v najbližšom čase rozšíri o nemocnicu v Kežmarku. Rozhodnutím poslancov mestského zastupiteľstva získala spoločnosť právo prevádzkovať nemocnicu na najbližších 20 rokov s ročným nájmom 50-tisíc eur,“ potvrdzuje pre HN hovorkyňa spoločnosti Agel SK Alžbeta Sivá. Z dokumentov predložených tamojším poslancom vyplýva, že nová nájomná zmluva platí do konca roku 2037 s opciou na ďalších päť rokov trvania.

„Predpokladám, že partnerstvo bude dlhotrvajúce, aby bola zdravotná starostlivosť lepšia a aby obyvatelia mesta a okresu dostali tú najlepšiu starostlivosť,“ povedal po odklepnutí zmlúv Mestským zastupiteľstvom v Kežmarku primátor mesta Ján Ferenčák.

Majú hlboko do vrecka
Najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe preinvestuje v Kežmarku viac ako tri milióny eur. Z investičného plánu spoločnosti vyplýva, že v prvých piatich rok

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.