Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2018, 22:21

Podnikal aj s Bödörom, dnes bojuje o prežitie

Firmu podnikateľa Štefana Hermana z Nitry posiela do konkurzu tamojší daňový úrad.

Podnikal aj s Bödörom, dnes bojuje o prežitie
Zdroj: Reuters

Podnikateľ z Nitry mal v minulosti blízko k politickej i podnikateľskej elite na Slovensku. V Dozornej rade Slovenského pozemkového fondu sedel ako nominant Smeru, pred rokmi podnikal s premiérovým bratom Ladislavom Ficom či so synom majiteľa najväčšej bezpečnostnej agentúry na Slovensku Bonul Norbertom Bödörom. Vlani síce úspešne odvrátil "útok" bankárov z finančnej skupiny J&T, aktuálne však jeho firma opäť čelí hrozbe bankrotu.

Spoločnosť Herman Steel, patriacu podnikateľovi Štefanovi Hermanovi, tentoraz tlačia do konkurzu nitrianski daniari. Štátu totiž na daniach dlhuje takmer 90-tisíc eur. „Okresný súd Nitra začína konkurzné konanie na dlžníka Herman Steel,“ uvádza vo svojom uznesení sudkyňa Ľubica Farkašová.


Daniari svoj krok oficiálne nekomentujú. „Z dôvodu daňového tajomstva sa ku konkrétnym spoločnostiam nevyjadrujeme. Finančná správa je tak ako každý iný veriteľ oprávnená podať návrh na vyhlásenie konkurzu, a to bez ohľadu na výšku evidovaných nedoplatkov, čo bolo a je využívané v mnohých prípadoch,“ uvádza hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová.

Známi sú i ďalší veritelia zadlženej spoločnosti. Sociálna poisťovňa voči nej eviduje pohľadávky za 165-tisíc eur a všetkým trom zdravotným poisťovniam dlhuje na zdravotnom poistení dokopy 57-tisíc eur. HN sa s podnikateľom Štefanom Hermanom ani jeho synom Martinom Hermanom, ktorý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.