Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 00:00

Špeditéra z Košíc posielajú do konkurzu

Firmu Steel Trans bratov Podolákovcov dobehli nezaplatené dane. V reštrukturalizácii sa pritom už dvakrát zachránili.

Špeditéra z Košíc posielajú do konkurzu
Zdroj: Dreamstime

Biznis s cestnou nákladnou prepravou pod značkou Steel Trans rozbehli ešte v roku 1993. Vďaka Východoslovenským železiarňam vozili oceľ po celej Európe a postupne vybudovali jednu z najväčších špeditérskych firiem na Slovensku. Jej vozový park disponoval vyše 200 kamiónmi a prácu dávala 450 ľuďom. Od roku 2010 to však s rodinným podnikom Podolákovcov ide z kopca. Prepravca Steel Trans sa odvtedy až dvakrát zbavoval dlhov v reštrukturalizácii. No hrozbu bankrotu kamiónový prepravca úplne neodvrátil. Spoločnosť totiž ďalej vyrábala dlhy a aktuálne znova čelí konkurzu. „Okresný súd Košice I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Steel Trans,“ konštatuje v uznesení sudca Pavel Varga. Rozpredaj majetku košického špeditéra požadujú tamojší daniari.


Miliónová sekera
Daňový úrad v Košiciach totiž voči spoločnosti Marcela Podoláka eviduje vyrubené a nezaplatené dane za 1,15 milióna eur. Zo zistení HN vyplýva, že z väčšej časti ide o neodvedené dane z motorových vozidiel od roku 2010 až do súčasnosti. Správcovia dane z Košíc sa pritom v minulosti pokúšali svoje pohľadávky vymôcť cez exekúcie. V roku 2016 sa poistili i vytvorením záložného práva

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.