Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 00:00

Bývalí Penťáci sa posielajú do konkurzu. Pre nové dlhy v reťazci Carrefour

20 miliónov eur bola hodnota pohľadávok, ktorú si prihlásili veritelia v rámci reštrukturalizačného procesu spoločnosti Retail Value Stores.

Bývalí Penťáci sa posielajú do konkurzu. Pre nové dlhy v reťazci Carrefour
Zdroj: Reuters

V polovici januára zatvorila spoločnosť Retail Value Stores poslednú predajňu na Slovensku. Išlo o hypermarket v bratislavskej Petržalke, ktorý pred 17 rokmi otvorila francúzska značka obchodov Carrefour ako svoje prvé zastúpenie v tuzemsku. Firme tak po dlhom boji napokon nepomohol ani reštart biznisu cez zoškrtanie dlhov ani vstup nového investora v podobe exmanažéra a bývalého partnera finančnej skupiny Penta Jozefa Špirka.

Príbeh prevádzkovateľa maloobchodného reťazca pod značkou Carrefour sa tým však nekončí. Dobiehajú ho totiž nové dlhy. „Okresný súd Bratislava I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Retail Value Stores,“ uvádza v uznesení sudkyňa Katarína Bartalská. Vyplatenia pohľadávok sa súdnou cestou domáha spoločnosť Carson z Bratislavy. Tá patrí do portfólia bývalého investičného riaditeľa Penty Vladimíra Brodňana, ktorý ju ovláda cez svoju inú firmu Fundamental Solutions Holding. „V tomto prípade nebudeme poskytovať médiám žiadne informácie,“ odkazuje ko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.