Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2018, 00:00

Remetova Dúha dlhuje tisíce na poistnom

Spoločnosť už v minulosti čelila dvom konkurzným návrhom.

Remetova Dúha dlhuje tisíce na poistnom
Zdroj: Pavol Funtál

Rekonštruovala električkové trate v Košiciach, razí najdlhší cestný tunel na Slovensku Višňové. To je krátky výpočet najcennejších referencií stavebnej spoločnosti Dúha Prešovčana Miroslava Remetu. Napriek tomu, že firma v posledných rokoch inkasuje milióny eur z verejných zdrojov, aktuálne Sociálnej poisťovni dlhuje na poistnom 175-tisíc eur.


Nezverejnené výsledky
Podľa zistení Hospodárskych novín sa sekera na odvodoch prvýkrát objavila v apríli tohto roka. Spoločnosť Dúha na otázky HN nereagovala. Nie je tak zrejmé, či stavbári z Remetovho podniku bojujú s existenčnými problémami a či im hrozí platobná neschopnosť. Firma doposiaľ nezverejnila ani účtovnú závierku za rok 2017. Dúha pritom v minulosti čelila dvom konkurzným návrhom. Vyplatenia pohľadávok sa súdnou cestou domáhali jej obchodný partneri – spoločnosti Gipex SK z Bratislavy a A.G.P. zo Žiliny. Súd v oboch prípadoch konkurzné návrhy zmietol zo stola.


Postaví plynovod
Stavebná spoločnosť, ktorú úrady podozrievajú zo zapojenia sa do

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.