Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2018, 00:00

Jazdecký areál bankára na juhu generuje len stratu

Multifunkčný areál X-Bionic Sphere sa má napriek nelichotivej finančnej situácii rozšíriť o futbalové tréningové centrum.

Jazdecký areál bankára na juhu generuje len stratu
Zdroj: X-BIONICSPHERE.COM

Supermoderný, unikátny, multifunkčný, olympijský – skrátka jeden z top športovo-rekreačných rezortov na svete. Takéto lichôtky si užíva vyše stohektárový areál v Čilistove na okraji Šamorína, ktorého dominantou je jedno z najmodernejších a najväčších jazdeckých centier pre kone.


Horšie to už vyzerá s rentabilitou jeho prevádzky. Megalomanský projekt pod hlavičkou spoločnosti X-Bionic Sphere totiž každoročne prerába obrovské sumy. Rezort za tri roky od otvorenia vyprodukoval kumulovanú stratu 80 miliónov eur. Finančnú situáciu komplexu preto zachraňuje jeho cyperský majiteľ Miraniteco Limited nákupom novo emitovaných akcií za 90 miliónov eur. Základné imanie firmy sa tak zvyšuje z pôvodných 12 miliónov eur na súčasných 102 miliónov eur. „Nevyužijeme príležitosť reagovať na vaše otázky,“ odkazuje hovorca spoločnosti X-Bionic Sphere Šamorín Martin Simonides. HN sa pýtali na dôvody, prečo sa areálu cieliacemu na športovcov ekonomicky nedarí a ako sa plánuje preklopiť do vyrovnaného hospodárenia so ziskom. Červené čísla pritom starostlivo utajovaného majiteľa rezortu neodrádzajú od ďalších investícií. Komplex, ktorý aktuálne zastrešuje 27 olympijských športov, sa najnovšie rozšíri o futbalové tréningové centrum.


Vlastník neznámy
Médiá za skutočného majiteľa šamorínskeho športoviska označujú finančníka z Istrokapitálu Maria Hoffmanna. Ten síce sám seba považuje za otca celej myšlienky a tvár projektu, ale vlastníctvo odmieta s tým, že v investícii sa angažuje v mene neznámeho klienta Poštovej banky ako bankár. Aktuálne v nej už však nefiguruje. „Pán Mario Hoffmann nepôsobí v štruktúrach Poštovej banky,“ potvrdzuje hovorkyňa Poštovej ba

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.