Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2018, 00:00

Krachujúci outlet z Voderád je spájaný s pochybnými menami

Firma s kontroverzným majetkovým pozadím zaostávala za očakávaniami a nepohlo jej ani vlaňajšie škrtanie miliónových dlhov v reštrukturalizácii.

Outlet vo Voderadoch
Zdroj: TASR

Preteky o titul „prvé na Slovensku“ vyhrali, keď predstihli konkurenčný zámer developerskej skupiny Ipec Group rodiny Čarnogurských v Senci. Spoločnosť One Fashion Outlet svoje outletové centum vo Voderadoch, ktorého podstata spočíva v predaji výbehového značkového oblečenia za nižšie ceny, otvorila v roku 2013.

Jej koncept nápadne pripomínal úspešnú obchodnú zónu v rakúskom mestečku Parndorf. Firma s kontroverzným majetkovým pozadím však zaostávala za očakávaniami a nepohlo jej ani vlaňajšie škrtanie miliónových dlhov v reštrukturalizácii. Najväčšie outletové centrum pod Tatrami totiž mieri do konkurzu.

V HNtelevízii si pozrite, ako sa vyvíjala situácia okolo outletového centra do roku 2016, kedy bola podaná žiadosť o reštrukturalizáciu:

„Počas reštrukturalizácie sme uhradili časť splátok v zmysle reštrukturalizačného plánu. S ohľadom na to, že sme nenašli strategického investora, nepodarilo sa nám uhradiť najväčšiu splátku ku dňu 30. júna 2018 a nie je reálny predpoklad jej splnenia,“ vysvetľuje pre HN dôvody bankrotu spoločnosť One Fashion Outlet 1, ktorá vlastní a prevádzkuje nákupnú zónu vo Voderadoch. Firmu tak potápa nezvládnutá splátka dlhodobého investičného úveru od Všeobecnej úverovej banky vo výške 6,9 milióna eur, ktorá mala splatnosť ku koncu júna tohto roka. Druhou financujúcou inštitúciu je rakúska banka BKS, ktorej nákupné centrum aktuálne dlhuje okolo 3,8 milióna eur.


Obchody budú otvorené
Finančný kolaps vlastníka však prevádzku nákupného centra neohrozí. Z odpovedí dlžníckej firmy vyplýva, že prevádzkovanie podniku v konkurze financujúce bankové domy podporujú. V takom prípade býva pravidlom, že fungujúca firma pod správou konkurzného správcu má pri predaji novému majiteľovi vyššiu cenu oproti tej v krachu. „Máme

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.