Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2018, 00:00

Známe kúpele idú do konkurzu, hostí prijímajú naďalej aj cez poisťovne

  • Kauzu kontroverznej reštrukturalizácie kúpeľov v Brusne sprevádza ďalší zvrat.
  • Najprv začiatkom roka banskobystrický súd po 29 mesiacoch čakania zmietol zo stola záchranný plán kúpeľníkov odobrený ich veriteľmi.
  • Jeho verdikt napokon nezvrátilo ani odvolanie reštrukturalizačnej správkyne kúpeľného podniku.
Známe kúpele idú do konkurzu, hostí prijímajú naďalej aj cez poisťovne
Zdroj: Kúpele Brusno

Aktuálne preto legendárne kúpele z Brusna mieria do konkurzu. „Okresný súd Banská Bystrica zastavuje reštrukturalizačné konanie, začína konkurzné konanie a vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka Kúpele Brusno,“ uvádza sa v rozhodnutí súdu.

Kúpele napriek neistote z posledných rokov po celý čas pracujú v bežnom režime. Liečia poistencov všetkých zdravotných poisťovní i samoplatcov. „Príbeh pokračuje ďalej. Kúpele fungujú, neskrachovali sme, ako to možno niekto čakal,“ reagoval pred časom šéf a spolumajiteľ spoločnosti Kúpele Brusno Štefan Hrčka.

Kúpele sa v konkurze na krátky čas ocitli už v minulosti. Ústavný súd ho však svojím nálezom z júla 2015 zastavil a banskobystrickému súdu prikázal opätovne rozhodnúť. V októbri 2014 totiž tamojší súd preklopil reštrukturalizáciu firmy priamo na konkurz.

Najvyššia súdna inštancia na Slovensku tak brusnianske kúpele dostala späť do momentu, keď mali súdy posúdiť predložený reštrukturalizačný plán. Či a ako dlho kúpele v aktuálnom konkurze zotrvajú, nie je isté. Manažment spoločnosti i správkyňa reštrukturalizácie totiž avizujú ďalšie právne kroky, nevylučujú ani ďalšiu ústavnú sťažnosť.


Prevádzku kúpeľného domu Poľana počas konkurzu zatiaľ podporuje aj samotný veriteľ,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.