Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2018, 00:00

Štátny MH Manažment si na súde odškrtol miliónovú žalobu

Štátny MH Manažment si na súde odškrtol miliónovú žalobu
Zdroj: Reuters

Od roku 2009 prevádzala pre vtedajší Fond národného majetku bezcenné akcie a dlhopisy ešte z čias kupónovej privatizácie. Krátko pred uplynutím kontraktu jej však manažment štátnej firmy na čele s Branislavom Bačíkom spoluprácu nečakane vypovedal. Spoločnosť RM-S Market, za ktorou stojí investičná skupina Danubia Holding, však výpoveď považovala za nezákonnú. Štát preto žalovala o náhradu škody vo výške 5,5 milióna eur.


Žalobu od marca 2014 riešili slovenské súdy, ktoré firme dosiaľ dávali za pravdu. Medzičasom sa žalovaná suma nafúkla o úroky z omeškania takmer na 7,3 milióna eur. Spor sa napokon končí mimosúdnou dohodou. „Žalovaný sa zaväzuje zaplatiť žalobcovi sumu 3,5 milióna eur v lehote do dvadsaťjeden dní odo dňa doručenia tohto uznesenia,“ uvádza vo svojom rozhodnutí z 20. marca tohto roka Krajský súd Bratislava.

Ten pôvodne rozhodoval o odvolaní štátnej spoločnosti MH Manažment, nástupcu Fondu národného majetku, proti verdiktu Okresného súdu Bratislava II z februára 2017. Prvostupňový súd totiž finančnej spoločnosti RM-S Market, ktorá sa vlani premenovala na Jellyfish, odklepol náhradu vzniknutej škody a zmareného zisku vo výške 5,5 milióna eur plus úroky.

„Mandátna zmluva bola skutočne vypovedaná nezákonne – v rozpore so zákonom aj zmluvou. To potvrdil aj súd. Dôvody, pre ktoré sa tak bývalý Fond národného majetku rozhodol učiniť, neviem uviesť,” hovorí pre

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.