Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 00:00

Košiciam dochádza trpezlivosť s Dúhou. Pre problémy s opraveným Kulturparkom

Firma Miroslava Remetu môže od Košíc dostať 300-miliónovú pokutu. Magistrát jej už časť peňazí zadržal.

Košický Kulturpark je najväčšou, najdrahšou a najviac meškajúcou stavbou projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Rekonštrukciu bývalých kasární za vyše 24 miliónov eur s daňou sprevádza viacero kontroverzií. Pre naťahovanie termínu prác vracia magistrát späť do štátnej kasy 25 percent z celkovej sumy – teda vyše 5,6 milióna eur.


Výstraha z magistrátu
Projekt bojuje aj s nekvalitou stavby a spracovania. Na budovách sa totiž počas záruky objavujú stovky chýb. A práve pre reklamácie pristáva stavbárom na stole rekordná pokuta takmer 300 miliónov eur. Košickému magistrátu totiž dochádza trpezlivosť a stavebnej spoločnosti Dúha vyrubuje astronomickú sankciu. „Mestu Košice vznikol nárok na zaplatenie zmluvnej pokuty v súvislosti s odstraňovaním chýb, pričom súhrnná suma bola vyčíslená vo výške približne 295 miliónov eur,“ hovorí pre HN hovorca magistrátu Jozef Mark

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.