Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2018, 00:00

Schránka z Cypru chce vagónku

Za pokusom o ovládnutie českého výrobcu električiek majú stáť podľa informácií HN Slováci.

Schránka z Cypru chce vagónku
Zdroj: Archív HN

Popredná česká strojárska spoločnosť Inekon Group, ktorá vyrába električky a do celého sveta vyváža i lokomotívy, cementárne či elektrárne, má vážny problém. Dostala sa totiž do omeškania so splatnosťou úveru vo výške takmer 4 milióny eur. Financujúca UniCredit Banka preto svoju zabezpečenú pohľadávku vo februári tohto roka odpredala spoločnosti Gomanold blízkej česko-slovenskej finančnej skupine J&T. A Gomanold s rovnomenným cyperským vlastníkom teraz tlačí podnik českého priemyselníka Josefa Hušeka do konkurzu. „Dlžník je v platobnej neschopnosti, pretože neplní svoje peňažné záväzky voči navrhovateľovi dlhšie ako tri mesiace po lehote splatnosti. Podľa informácií, ktoré má navrhovateľ k dispozícii, má dlžník ďalšie splatné záväzky voči veriteľom,“ uvádza vo sv

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.