Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2018, 00:00

Schránka z Cypru chce vagónku

Za pokusom o ovládnutie českého výrobcu električiek majú stáť podľa informácií HN Slováci.

Schránka z Cypru chce vagónku
Zdroj: Archív HN

Popredná česká strojárska spoločnosť Inekon Group, ktorá vyrába električky a do celého sveta vyváža i lokomotívy, cementárne či elektrárne, má vážny problém. Dostala sa totiž do omeškania so splatnosťou úveru vo výške takmer 4 milióny eur. Financujúca UniCredit Banka preto svoju zabezpečenú pohľadávku vo februári tohto roka odpredala spoločnosti Gomanold blízkej česko-slovenskej finančnej skupine J&T. A Gomanold s rovnomenným cyperským vlastníkom teraz tlačí podnik českého priemyselníka Josefa Hušeka do konkurzu. „Dlžník je v platobnej neschopnosti, pretože neplní svoje peňažné záväzky voči navrhovateľovi dlhšie ako tri mesiace po lehote splatnosti. Podľa informácií, ktoré má navrhovateľ k dispozícii, má dlžník ďalšie splatné záväzky voči veriteľom,“ uvádza vo sv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.