Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2018, 00:00

Tender za 600-tisíc eur zaváňa kartelom

Verejné obstarávanie sídliska v Michalovciach za vyše pol milióna skúma Protimonopolný úrad.

Tender za 600-tisíc eur zaváňa kartelom
Zdroj: Peter Mayer

Priebeh tendra na takmer 600-tisícovú zákazku v Michalovciach údajne zaváňa manipuláciou. Tak znejú závery vyšetrovania krajských kontrolórov z Košíc v prípade podozrivej zákazky s názvom Regenerácia medziblokových priestorov sídliska Západ, ktorú má michalovská radnica zafinancovať cez získané eurofondy.

Podozreniami a zisteniami košickej župy sa pritom od začiatku augusta zaoberajú inšpektori antimonopolného úradu. „Podnet Protimonopolný úrad Slovenskej republiky prijal a momentálne ho preskúmava. V tomto štádiu úrad nezverejňuje bližšie informácie ohľadne prijatého podnetu,“ uvádza pre HN hovorkyňa úradu Adriana Oľšavská.

Zo zistení HN vyplýva, že ponuky jediných dvoch súťažiacich podnikateľov údajne vykazujú znaky kartelovej dohody. Pri karteloch pritom ide o dohodu o spoločnom postupe medzi súťažiacimi, ktorí si pri verejnom obstarávaní navzájom konkurujú.

„Pri kontrole súťaže vzniklo podozrenie z porušenia zákona o ochrane hospodárskej súťaže, najmä z dohody podnikateľov obmedzujúcej súťaž, ako aj zo zladeného postupu podnikateľov, ktoré je v rozpore s platnou legislatívou aj pravidlami Európskej únie pri obstarávaní tovarov a služieb,“ tvrdí hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Anna Činčárová s tým, že „ku konkrétnym zisteniam finančnej kontroly sa nie je možné vyjadrovať vzhľadom na pov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.