Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2018, 00:00

Fiľo expanduje. U susedov v Česku postaví modernú pílu

Slovenský podnikateľ o otvorení prevádzky uvažoval už pred pár rokmi. Bránil mu v tom malý podiel vo firme Labe Wood.

Fiľo expanduje. U susedov v Česku postaví modernú pílu
Zdroj: Pavol Funtál

Špekuláciám a odkladom okolo výstavby obrej píly v areáli českých papierní Mondi Štětí je koniec. Najväčšia chystaná investícia skupiny Eco Investment veľkopodnikateľa Milana Fiľa dostáva zelenú. Aktuálne sa totiž rozbieha výstavba najmodernejšej fabriky na spracovanie a výrobu stavebného dreva za 100 miliónov eur. „Chceme nadviazať na naše partnerstvo, a tak si od investície sľubujeme prehĺbenie spolupráce so spoločnosťou Mondi. Chceme zároveň využiť prepojenie investícií a ťažiť zo synergického efektu vďaka nemalým úsporám, ktoré pri spracovaní dreva vzniknú,“ hovorí šéf a spolumajiteľ spoločnosti Eco Investment Milan Fiľo.


Továreň pre 160 zamestnancov, ktorá sa zaradí medzi najväčších spotrebiteľov dreva v Česku, postaví spoločnosť Labe Wood. V nej má najväčší podiel práve skupina slovenského papierenského magnáta, ktorá vo firme ovláda 37,5 percenta. Za ňou nasleduje rakúska rodinná píla rodiny Schlöglovcov Holzindustrie Maresch s 32,5 percenta. Nadnárodná papierenská skupina Mondi v pripravovanej píle na ihličnaté drevo vlastní 25 percent. Zvyšok podielov v spoločnosti pripadá na slovinského obchodníka s drevom UniTimber blízkeho rakúskej rodine Schlöglovcov.


Papiereň istým odberateľom
Základný kameň spoločného biznisu Milana Fiľa a Mondi pritom predstavujú ružomberské celulózky a papi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.