Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 00:00

Zisky z energetiky mu prekazili pozemky

Podnikateľovi Mariánovi Jančošekovi v podnikaní bránia nejasnosti okolo pozemkov.

Zisky z energetiky mu prekazili pozemky
Zdroj: Dreamstime

Bardejovský podnikateľ Marián Jančošek, z minulosti známy napríklad zo spoločného biznisu s veľkopodnikateľom Františkom Hodorovským, sa pred štyrmi rokmi pustil do výroby zelenej energie. Naprieč Slovenskom nakúpil viaceré bioplynové stanice zápasiace o holú existenciu. Ako kľúčový investor tak vstúpil v septembri 2016 i do problémovej spoločnosti MM Energ. Tá vlastní bioplynku na farme v Sačurove neďaleko Vranova nad Topľou.


Problémy s pozemkami
MM Energ napriek nedávnemu úspešnému ozdraveniu cez reštrukturalizáciu však mieri do konkurzu. „Firmu v problémoch som kupoval vedome, ale že v nej budú až také problémy, to som nečakal. Pár dní po tom, čo som sa stal konateľom firmy, tak pozemky pod bioplynovou stanicou zvláštnym spôsobom zmenili majiteľa. Ten za ne pýta milión eur, prebieha tam preto súdny spor,“ hovorí pre HN spolumajiteľ a konateľ spoločnosti MM Energ Marián Jančošek.

Rozpredaja majetku Jančošekovej firmy sa pred súdom dožaduje financujúca talianska banka UniCredit. Voči spoločnosti si pritom bankári uplatňujú trojmiliónovú pohľadávku z predčasne zosplatneného úveru. Finančný dom k tomuto kroku pristúpil po tom, čo spoločnosť prestala uhrádzať reštrukturalizačným plánom dohodnuté splátky z investičného a kontokorentného úveru. Firmu totiž úplne zabrzdil spor o pozemky pod bioplynovou stanicou. „Za takýchto podmienok je veľmi ťažké fungovať, pretože tam existuje stála hrozba v bránení prístupu na pozemok. Bio

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.