Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2018, 00:00

Hodorovský chce konkurz na spoločnosť expartnera

Veľkopodnikateľ z oblasti energetiky, ale aj cestovného ruchu spolu s Ivanom Stozsekom vlastnili spoločnosť Ditergo. Neskôr sa ich cesty rozišli.

Hodorovský chce konkurz na spoločnosť expartnera
Zdroj: EIA

V poslednom desaťročí sa presadzuje najmä ako biznismen v cestovnom ruchu a hotelier. Aktivity veľkopodnikateľa Františka Hodorovského pritom ostávajú zahalené pláštikom tajomstva. S novinármi totiž nekomunikuje. Firmy, na ktoré má priamy dosah, pritom spravujú aktíva za takmer 300 miliónov eur.

Jedna z jeho kľúčových spoločností Ennel aktuálne čistí svoje obchodné vzťahy a do konkurzu tlačí svojho bývalého obchodného partnera. „Okresný súd Bratislava I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Chirana-Prema Trade,“ konštatuje v rozhodnutí sudca Vladimír Sklenka.


O aké pohľadávky Ennel po splatnosti ide, nie je známe. HN sa s jej konateľom Františkom Hodorovským spojiť nepodarilo. Jeho zamestnanci totiž kontakt na svojho šéfa neposkytli. HN telefonicky nezastihli ani majiteľa a konateľa spoločnosti Chirana-Prema Trade Ivana Stozseka.

Obaja podnikatelia pritom k sebe majú veľmi blízko. Stozsekova spoločnosť totiž do roku 2014 vlastnila na polovicu s Hodorovským energetickú firmu Ditergo. Vtedy jej 50-percentný podiel odkúpila za dva milióny eur práve rodinná firma Hodorovských Ennel.

Ditergo vlastní fotovoltickú elektráreň s inštalovaným výkonom tri megawatty v obci Ratka pri Fiľakove. Jej každoročné doplatky na vý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.