Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2018, 00:00

Snina má modernú čističku. Jej stavba sa mohla predražiť o viac ako milión

Na stavbe modernej čističky mala byť uplatnená vysoká cena prác.

Snina má modernú čističku. Jej stavba sa mohla predražiť o viac ako milión
Zdroj: Archív HN

Sninská čistiareň odpadových vôd patrí k najmodernejším na východe Slovenska. Investor, Východoslovenská vodárenská spoločnosť Košice, ovládaná tamojšími mestami a obcami, za ňu zaplatil 7,3 milióna eur bez dane. Na projekt východniarom prispel envirorezort pod vedením ministra Petra Žigu šiestimi miliónmi eur pôvodom z európskych fondov a štátneho rozpočtu. Z informácií HN pritom vyplýva, že hrubá stavba čistiarne sa údajne umelo predražila o 1,4 milióna eur.

Stavebná spoločnosť Chemkostav z Michaloviec si mala na eurofondovej zákazke uplatniť maržu až o stovky percent vyššiu oproti skutočným cenám prác. Na stavebné práce si totiž najala subdodávateľskú firmu zo Sniny, ktorej názov redakcia HN pozná. Za subdodávky na hrubej stavbe čistiarne odpadových vôd Sninčania Chemkostavu dokopy vyfakturovali 732-tisíc eur bez dane. Obratom ruky však za tie isté práce michalovskí stavebníci vystavili investorovi z Košíc faktúry v celkovej výške takmer 2,2 milióna eur. Papierovo tak na práci stavebnej firmy zo Sniny údajne zarobili 1,45 milióna eur.

„Práce, na ktoré sa pýtate, pre nás realizovalo viacero spoločností, a preto informácie, ktorými disponujete, neodzrkadľujú skutočnosť. Taktiež informácia o fakturácii spoločnosti zo Sniny nie je správne uvedená,“ tvrdí pre HN pod

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.