Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 00:00

TMR začne s golfovým biznisom

Spoločnosť si bude prenajímať športový areál Ostravice neďaleko Ostravy.

TMR začne s golfovým biznisom
Zdroj: Pavol Funtál

Tri razy za sebou bolo vyhlásené za Ihrisko roka v Česku. Tamojší podnikateľ Otakar Albrecht do svojho golfového rezortu neďaleko Ostravy nalial 18 miliónov eur a prvý odpal na ihrisku padol v roku 2008. Po desiatich rokoch jeho Golf & Ski Resort Ostravice zmení prevádzkovateľa. Po novom si ho od novembra prenajme na najbližších 20 rokov stredoeurópsky turistický gigant Tatry mountain resorts.


Slováci sa tak púšťajú do biznisu s golfom. „Vstupujeme do nového segmentu, v ktorom vidíme potenciál rastu. Popularita a počet hráčov golfu neustále narastá. Po vybudovaní nového väčšieho hotela, ktorý tam aktuálne chýba, chceme do rezortu prilákať klientelu z celého Česka, Slovenska a Poľska,“ hovorí pre HN šéf Tatry mountain resorts Bohuš Hlavatý. Okrem prenájmu 18-jamkového golfového ihriska, zimného areálu bežeckého lyžovania, hotela Green Inn a reštaurácií sa tatranská spoločnosť pustí do ďalších investícií. K existujúcej infraštruktúra tak pribudne nový hotel siete Tatry mountain resorts za desať miliónov eur. Tým sa investície Slovákov neskončia. Na pozemkoch v rozlohe desať

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.