Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2018, 00:00

Známa minerálka vstáva z mŕtvych. Po troch rokoch absencie na našich pultoch

Voda z maštinského prameňa zmizla z pultov predajní v roku 2016. Noví majitelia sa pokúsia vrátiť ju do hry.

Známa minerálka vstáva z mŕtvych. Po troch rokoch absencie na našich pultoch
Zdroj: Reuters

Tri roky dozadu. Na pulty predajní sa nenápadne vrátila známa minerálna voda Maštinská. Malo to však háčik. Jej predchádzajúci majiteľ, spoločnosť Fame, skončil v konkurze a novozaložený producent Maštinec nemal k minerálkovému závodu neďaleko Poltára vyrovnané majetkové vzťahy. Značku napokon dobehla minulosť a z obchodov sa potichu vytratila. „Minerálnu vodu Maštinská sme mali naposledy zaradenú v našej ponuke v auguste 2016,“ hovorí pre HN Lucia Langová, hovorkyňa obchodného reťazca Kaufland, v ktorom sa minerálka z hladovej doliny pri Poltári predávala.


Teraz však firma Maštinec so svojou minerálkou plánuje veľký návrat. Podnikateľ Ladislav Varga z Dunajskej Lužnej totiž naleje do modernizácie výroby závodu, stojaceho v obci Hrnčiarska Ves, 1,3 milióna eur. Na nákup nových výrobných technológií vo výške 267-tisíc eur prispejú minerálkovej firme eurofondy sumou 200-tisíc eur. Spoločnosť tak v priebehu budúceho roka začne na trh dodávať nielen minerálky pod vlastnými značkami Ave a Maštinská.

Maštinská minerálka sa pri svojom poslednom návrate pred tromi v obchodoch dlho neudržala. Noví majitelia však veria, že tentoraz sa Maštinská v nabitej konkurencii presadí. Podnikateľ Ladislav Varga z Dunajskej Lužnej totiž naleje do modernizácie výroby závodu, stojaceho v obci Hrnčiarska Ves, 1,3 milióna eur. Na nákup nový

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.