Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2018, 00:00

Dlhy voči bankám potápajú luxusnú retailovú skupinu

Česko-slovenská retailová skupina Premium Fashion Brands sa rozpadá. O jej obchody má záujem slovenský finančník.

Dlhy voči bankám potápajú luxusnú retailovú skupinu
Zdroj: armani.com

Prestížne adresy obchodov a luxusné značky ponúkaných odevov. Na tejto kombinácii postavila pred dvomi rokmi svoj biznis plán rodiaca sa česko-slovenská retailová skupina Premium Fashion Brands CS. Na odvážne ciele, predať ročne tovar za 40 miliónov eur a stať sa lídrom na trhu s dostupným luxusom, však holding nedosiahne. Módny dom, ktorý v Prahe, Brne a Bratislave zastrešoval vyše 30 butikov značiek Geox, Armani Jeans či multibrandových obchodov Beltissimo, totiž dopláca na stratu dôvery financujúcich bánk. Tie aktuálne krúžia okolo dvoch spoločností spojených s Premium Fashion Brands CS.

Česká sporiteľňa tlačí do konkurzu jej dcérsku firmu X-Trading, ktorá prevádzkovala predajne s obuvou značky Geox. Banka voči X-Trading eviduje po lehote splatnosti zhruba 3,7 milióna eur. „Dlžník nepopiera, že s veriteľom uzatvoril niekoľko úverových zmlúv, ale popiera, že by tieto záväzky predstavovali sumu 3,7 milióna eur a predovšetkým, že by boli splnené podmienky, aby veriteľ požadov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.