Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2018, 00:00

Desaťtisíce pištolí za 23 miliónov. Policajti dostanú nové zbrane

Prezbrojenie Policajného zboru, ktoré pred tromi rokmi odštartoval dnes už bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, pokračuje.

Desaťtisíce pištolí za 23 miliónov. Policajti dostanú nové zbrane
Zdroj: MINISTERSTVO VNÚTRA

Slovenských policajtov novými pištoľami vyzbrojí najväčší český zbrojársky podnik. Do skladov rezortu vnútra dodá Česká zbrojovka ešte pred príchodom Vianoc dokopy 6 500 kusov služobných zbraní s kompletným vybavením za viac ako 2,3 milióna eur bez dane.

„Tým bude ukončené prezbrojenie s uvedeným druhom zbraní.Konkrétne rozdelenie pištolí zabezpečuje Prezídium Policajného zboru. Celkový počet nakúpených zbraní pokryje tabuľkové počty policajtov,“ uvádza pre HN Petra Friese z tlačového odboru rezortu vnútra.


Deje sa tak na základe rámcových dohôd na dodávky zbraní pre políciu, armádu, väzenskú a justičnú stráž a finančné riaditeľstvo z konca roku 2015. Pred štyrmi rokmi totiž rezort vnútra vyhlásil tender na dodávku novej palebnej sily pre príslušníkov ozbrojených zložiek.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.