Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2018, 00:00

Křetínský rozdelí časť akcií manažérom

Jedného z akcionárov EP Industries Daniela Křetínského momentálne naplno vyťažuje energetika a mediálna skupina Czech media Invest

Křetínský rozdelí časť akcií manažérom
Zdroj: L. NEMEC/MAFRA

Akvizície kľúčového podniku českého biznismena Daniela Křetínského bežali v takom tempe, že v roku 2011 sa jeho Energetický a priemyselný holding musel rozdeliť. Aktíva priamo nesúvisiace s produkciou energií vtedy vyčlenil pod hlavičku novej firmy EP Industries. Tá pod sebou zastrešila podniky zaoberajúce sa výrobou autobusov, energetickým strojárstvom, elektromontážami, železničnou infraštruktúrou a odvozom odpadu.

Priemyselné zoskupenie, ktorá zamestnáva vyše päťtisíc ľudí a vlani utŕžilo okolo 572,5 milióna eur, aktuálne mení vlastníkov. Pozícia jeho súčasných akcionárov, českého veľkopodnikateľa Daniela Křetínského, jeho expriateľky Kláry Cetlovej a slovenského finančníka blízkeho skupine J&T Romana Korbačku, sa oslabí.

„Zmena reflektuje skutočnosť, že som sa v posledných rokoch podieľal na riadení EP Industries iba minimálne. Vítam, že kolegovia z manažmentu, ktorí sa významne podieľali na budovaní spoločnosti, využili príležitosť investovať do nej a ďalej sa budú venovať jej riadeniu,“ uvádza pre HN Daniel Křetínský. Po novom tak prejde takmer 16 percent akcií priemyselného holdingu na manažérov Křetínského spoločností EP Industries a Energetický a priemyselný holding.

Nepriamy podiel českého magnáta v ene

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.