Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2018, 23:14

Slovenský podnikateľ má problém. Sieť luxusných butikov sa topí v dlhoch

Slučka okolo firiem spadajúcich pod česko-slovenskú retailovú skupinu Premium Fashion Brands CS sa uťahuje.

Slovenský podnikateľ má problém. Sieť luxusných butikov sa topí v dlhoch
Zdroj: Reuters

Vo firmách združených okolo česko-slovenskej retailovej skupiny Premium Fashion Brands CS pribúdajú konkurzné návrhy. Najprv sa svojich peňazí začala domáhať Česká sporiteľňa, ktorá do konkurzu tlačí prevádzkovateľa obchodov s talianskou značkou obuvi Geox. Spoločnosť X-Trading, dcéra módneho holdingu, jej totiž dlhuje okolo 3,7 milióna eur. Následne Banka Creditas podala konkurzný návrh na spoločnosť RZN Czech s pohľadávkou za takmer 3,4 milióna eur po splatnosti.

Cez RZN Czech slovenský podnikateľ s luxusnou módou Marián Vrtoch a jeho partnerka Jana Jusnová držia v matke retailovej skupiny 50-percentný podiel.

Najnovšie sa na súd obracia Česká sporiteľňa, ktorá požaduje rozpredaj majetku ďalšej dcéry holdingu – spoločnosti Finenare. Tá prevádzkuje obchody s oblečením prémiovej značky Hugo Boss. „Veriteľ ako banka poskytol dlžníkovi úverové financovanie vo forme prevád

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.