Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2018, 23:13

Charita zrejme odvráti dlh po biznise Kočnera

Bratislavská mestská časť Staré Mesto roky bojuje o majetok krízového centra Maják nádeje. To kedysi pomáhalo týraným ženám i matkám s deťmi.

Charitatívna organizácia na pomoc ľuďom v núdzi vedená jej šéfom Pavlom Ruskom sa zaplietla do čudných transakcií s firmami napojenými na kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera. Kočner je v súčasnosti obvinený z viacerých trestných činov a od júna sedí vo vyšetrovacej väzbe. Na Ruska zase na slobode dohliada súd. Na konci ich pochybných obchodov vyrobili neziskovej organizácii Maják nádeje údajný 600-tisícový dlh. Jeho súčasný majiteľ, bratislavská spoločnosť Vigi Trade, sa preto od marca domáhala rozpredaja majetku krízového centra v konkurze. Hrozbu však Maják nádeje s pomocou súdov odvracia.


„Okresný súd Bratislava I návrh na vyhlásenie konkurzu v celom rozsahu zamieta,“ konštatuje v rozhodnutí sudkyňa Katarína Bartalská. Deje sa tak na základe spornosti pohľadávok, ktoré si firma voči krízovému centru uplatňuje. Bratislavská charita, ktorú v roku 2002 zakladala Nadácia Markíza spoločne s mestskou časťou Staré Mesto, vlani v máji rozhodnutím súdu vstúpila do likvidácie. Likvidátorom je práve mestská štvrť Bratislavy, ktorá o záchranu jej majetku bojuje na viacerých frontoch.

Plynie odvolacia lehota
Hovorkyňa staromestskej radnice Nora Gubková nateraz verdikt súdu nekomentuje. Bol zverejnený predminulý týždeň v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.