Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2018, 00:00

V žilinskom letisku získa väčšinu župa. Za jedno euro

Vlani na žilinskom letisku vrcholila kríza. Nebolo už totiž ani na výplaty pre 20 zamestnancov.

V žilinskom letisku získa väčšinu župa. Za jedno euro
Zdroj: Letisko Žilina

Začiatkom tohto roka sa preto nahlas hovorilo o jeho prenájme. Napokon do hry o letisko vstúpila žilinská župa a prejavila záujem o majoritu v Letiskovej spoločnosti Žilina, ktorá letisko prevádzkuje. Žilinský samosprávny kraj zatiaľ vo firme ovláda 0,5 percenta akcií. Po novom však svoj majetkový vplyv výrazne posilní. Podľa dohody rezort dopravy za symbolické 1 euro prevedie na kraj 65,52 percenta akcií. Ich účtovná hodnota je takmer 2,1 milióna eur. „Žilinská župa má záujem prevziať väčší diel zodpovednosti za rozvoj letiska s ohľadom na potreby a význam regiónu,“ uvádza dôvody kúpy akcií hovorkyňa župy Martina Remencová. Prevod akcií medzi štátom a samosprávou musí odobriť vláda.

Nepôjde o štátnu pomoc
Ak transakcia prejde, kraj sa stane s takmer 66-percentným podielom majoritným vlastníkom Letiskovej spoločnosti Žilina. Akcionársky balík rezortu dopravy sa naproti tomu scvrkne z aktuá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.