Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2018, 00:00

Oceliari žnú zisky, no trh je stále rizikový

Celý sektor ohrozuje geopolitika, trh práce i investičná náročnosť.

Oceliari žnú zisky, no trh je stále rizikový
Zdroj: Reuters

Slovensko je 27. najväčší producentom ocele na svete. Leví podiel na lichotivom umiestnení si medzi sebou delia dva kľúčové oceliarske podniky v tuzemsku – košický U. S. Steel a horehronská skupina Železiarne Podbrezová. Napriek nepriaznivým vyhliadkam z posledných rokov sa slovenským oceliarom v súčasnosti mimoriadne darí. Rok 2017 bol výnimočne silný vďaka viacerým faktorom – celosvetovému rastu cien ocele, oživeniu jej globálnej spotreby a i zásluhou ochranných opatrení v podobe ciel. Tie znamenali elimináciu importu vybraných oceľových produktov do Európy za dumpingové ceny. Nastolený priaznivý trend pokračuje naďalej. „Podmienky na trhu zostávajú dobré a spotreba koncových spracovateľov ocele je stabilná. Počas dlhšieho obdobia sme zaznamenali nižšie objednávky od zákazníkov v dôsledku padajúcich spotových a indexových cien. Napriek to

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.