Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2018, 00:00

Výrobca bagrov z Tisovca vstáva z popola

Investor zo Stupavy, ktorý na Gemeri zachránil výrobu stavebných mechanizmov, plánuje v Tisovci výstavbu modernej fabriky za tri milióny eur.

Výrobca bágrov
Zdroj: JCB

Gazprom, Bašneft, Transneft, Surgut Neftegaz. To je krátky výpočet zákazníkov z východu Európy, ktorých stratila pod vplyvom protiruských sankcií strojárska fabrika Cestné a stavebné mechanizmy. Firme z hladovej doliny Gemeru nepomohla ani reštrukturalizácia, vlani napokon po márnom boji definitívne skrachovala.

Na jej troskách však stavia novozaložená spoločnosť CSM Industry z portfólia stupavského finančníka Tomáša Maroša. Jeho firma od vlaňajška v Tisovci zastrešuje výrobu legendárnych univerzálnych dokončovacích strojov známych pod skratkou UDS.

A v najbližšom čase sa pustí do stavby nového výrobného závodu za tri milióny eur. „Účelom investičného zámeru je rozhodnutie investora vybudovať dostatočne veľké skladovacie, výrobné a prevádzkové priestory, v ktorých bude prebiehať výroba a finalizácia výrobkov,“ uvádza spoločnosť v dokumentoch predložených úradom na posudzovanie.

Nové haly pritom vyrastú na mieste starých – v súčasnosti využívaných ako sklad materiálu, ktoré čaká búranie. Výrobca bagrov a podvozkov pre nákladné vozidlá značiek ako Tatra, Man, Renault, Iveco či Kamaz siaha po miliónovej investícií z dôvodu optimalizácie a modernizácie svojej výroby. Firma totiž mohutne investuje do nových výrobných technológií.

Na ich nákup prisp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.