Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2018, 00:00

Košičania robia biznis s čínskym oceliarskym gigantom

Jediná čínska oceliareň v Európe ide na plný výkon. Za jej úspechom stoja i Slováci.

Košičania robia biznis s čínskym oceliarskym gigantom
Zdroj: HBIS Group Serbia

Košický obchodník s oceľou Peter Kamarás stál za úspešnou reštrukturalizáciou stratového biznisu srbských železiarní Železara Smederevo. Neskôr bol i na konci záchrany krachujúcej hute, keď vyjednal jej predaj za 46 miliónov eur do portfólia druhej najväčšej oceliarne sveta Hebei Iron and Steel Group z Číny.

Ten istý čínsky gigant si pritom brúsil zuby na kúpu košických železiarní patriacich americkej korporácii U. S. Steel z Pittsburghu. Transakcia sa napokon nikdy neuskutočnila, Američania na východe Slovenska ostali. Úspešný príbeh vzkriesenia srbskej fabriky v Smedereve však ukazuje, že prvá európska akvizícia do výroby ocele sa Číňanom vypláca.

A Slováci sú stále pri tom. „Venujeme sa predaju ich plechov a nákupu a predaju surovín. Aktuálne realizujú dôležitú naplánovanú investíciu sľúbenú srbskej vláde. Tá bude mať za následok zdvihnutie akosti teplých aj studených zvitkov, čomu sa tešíme, lebo sa tým zvýši kvalita produktov,“ hovorí pre HN Peter Kama

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.