Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2019, 00:00

Český zbrojár si u nás buduje letecké impérium

V rámci česko-slovenského zbrojárskeho holdingu sa formuje nová letecká divízia CSG Aerospace.

Český zbrojár si u nás buduje letecké impérium
Zdroj: Reuters

Za posledné tri roky skupujú jednu firmu za druhou a radia sa k najaktívnejším podnikateľským skupinám na trhu. Najnovšie akvizície ukazujú na ich významný prienik do leteckého priemyslu. Český zbrojársky holding Czechoslovak Group patriaci rodine Strnadovcov preto vo svojom početnom portfóliu podnikov upratuje. Pod hlavičku novej leteckej divízie CSG Aerospace začleňuje celkovo 10 spoločností z Česka a zo Slovenska a plánuje preraziť medzi top hráčov leteckého biznisu na svete.

„Naša firemná skupina v posledných rokoch významne rástla. Preto vo vhodných prípadoch, keď existujú synergické efekty medzi skupinou podnikov pôsobiacich v rovnakom odbore, budú začlenené do divízií. Tie budú mať formu samostatnej spoločnosti na čele s riaditeľom zodpovedným za hospodárenie firiem z divízie,“ zdôvodňuje majiteľ a šéf Czechoslovak Group Michal Strnad založenie novoformujúcej sa vetvy zbrojárskeho holdingu.

CSG Aerospace sa v posledných mesiacoch činila najmä na Slovensku. Koncom októbra 2018 v Košiciach založila novú dcérsku spoločnosť European Air Services Slovakia. Ide o sestru rovnomennej firmy z Prahy, ktorá sa zaoberá predajom leteckej techniky a náhradných dielov, ich modernizáciou a údržbou či rôznymi druhmi leteckých výcvikov.

Majoritu v košickej leteckej servisnej firme drží práve CSG Aerospace, 15-percentný podiel vlastní partner divízie a jeden z jej manažérov Marek Kažimír z Popradu. V posledný deň roku 2018, na Silvestra, vstúpila European Air Services Slovakia do vrtuľníkového výcvikového centra na košickom letisku, v ktorom získala 18 percent.

Podiel si European Air Services Slovakia odkrojila z koláča patriaceho pod slovenskú zbrojársku vetvu Strnadovcov – výrobcu zbraní a munície MSM Group z Trenčína. V nej má hlavné slovo b

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.