Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 00:00

Hatina predáva levický paroplyn Francúzom. S energetikou u nás končí

Na slovenskom energetickom trhu prebieha veľká transakcia. Paroplynová elektráreň v Leviciach z portfólia podnikateľa Slavomíra Hatinu mení majiteľa.

Hatina predáva levický paroplyn Francúzom. S energetikou u nás končí
Zdroj: Peter Mayer

Presne pred rokom presiakli v biznis kruhoch prvé informácie, podľa ktorých skupina investorov okolo privatizéra bratislavskej rafinérie Slovnaft Slavomíra Hatinu ponúka na predaj svoje energetické aktíva – paroplynový cyklus. Médiá vtedy špekulovali o cene. Tá sa mala pohybovať od 80 do 110 miliónov eur. Aktuálne to okolo paroplynu v Leviciach vyzerá tak, že si Hatinova skupina Slovintegra „tľapne“ s kupujúcim.

Zo zistení HN totiž vyplýva, že novým majiteľom paroplynovej elektrárne patriacej Slovintegra Energy sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane francúzsky energetický gigant Veolia Energia. „Vzhľadom na súčasné štádium transakcie sa naša spoločnosť Veolia Energia Slovensko nebude momentálne k otázkam vyjadrovať. Naše vyjadrenie bude k dispozícii po definitívnom ukončení transakcie,“ uvádza pre HN Lucia Burianová, šéfka komunikácie a marketingu v spoločnosti Veolia Energia Slovensko.

Francúzi sú v slovenskom paroplyne mimoriadne aktívni. Vlani v lete totiž od českej finančnej skupiny Natland Group kúpili dve paroplynové elektrárne v Bratislave spadajúce pod spoločnosť PPC Investments. O transakcii vtedy HN informovali ako prvé. Ak sa obchod v najbližších dňoch uzavrie, nadnár

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.