Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2019, 00:00

U. S. Steel čaká gigantická investícia

Košické oceliarne už roky trápi gigantický investičný dlh vyše miliardy eur.

U. S. Steel čaká gigantická investícia
Zdroj: TASR

Až 115 miliónov eur na inovatívne technológie, ktoré budú slúžiť na výrobu komponentov pre elektroautá. To je v skratke gigantická investícia spoločnosti U. S. Steel. Nová linka, ktorej vybudovanie ohlásili včera, je pre košickú fabriku historickou investíciou. 

„Linka bude vyrábať vysoko moderné a kvalitné plechy použiteľné pri výrobe elektromobilov alebo zariadení vyrábajúcich elektrickú energiu. Jej ročná kapacita bude približne 100-tisíc ton,“ približuje investíciu prezident U. S. Steel Košice James Bruno. Košické oceliarne tak reagujú na budúci dopyt po tomto druhu ocele. Vďaka novej výrobnej linke zacielia okrem súčasných odberateľov i na úplne nových.

Na odbyt väčšiny z budúcej produkcie linky už majú oceliari podpísaný kontrakt s bližšie nešpecifikovaným strategickým partnerom. „Tieto plechy sa budú používať v budúcnosti pri výrobe elektromobilov. Vďaka požiadavkám našich zákazníkov vieme, že dopyt po elektrotechnických plechoch vzrastie,“ dodáva James. Američania začnú s výstavbou technológie na výrobu elektrotechnických plechov v polovici tohto roka. Jej spustenie do prevádzky sa plánuje koncom roka 2020.


Investícia do zlepšenia výrobných kapacít sa zamestnanosti vo fabrike zásadne nedotkne. Oceliarne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.