Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 00:00

Hráč z emisnej kauzy definitívne skrachoval

Recyklačnej fabrike spájanej s emisnou kauzou Interblue nepomohlo ani takmer 14 miliónov eur z eurofondov.

Fabrika na výrobu ropných látok z plastového odpadu stojí v priemyselnom parku v Lučenci.
Zdroj: Mesto Lučenec

Iba nedávno odvracala krach reštrukturalizáciou. Stalo sa tak v čase, keď si od nej envirorezort neúspešne vypýtal naspäť takmer 14 miliónov eur z európskych peňazí. Vďaka odpisu dlhov za približne 13 miliónov eur sa recyklačná spoločnosť PWR-Plastic Waste Recycling znova nadýchla a pokračovala v pokusoch o premenu starých plastov späť na ropu s čistým štítom. Čoskoro sa však na jej stole opäť kopili nevyplatené faktúry. Dodávatelia preto strácali nervy. Napokon trpezlivosť so štedro dotovanou fabrikou s utajeným vlastníkom došla alternatívnemu dodávateľovi energií z Česka. Obchodník s plynom a elektrickou energiou požiadal vlani začiatkom leta bratislavský súd o rozpredaj jej majetku v konkurze.

„Spoločnosť PWR-Plastic Waste Recycling od nás odoberala v rokoch 2017 a 2018 energie, za ktoré dlhuje okolo 130-tisíc eur,“ potvrdzuje pre HN hovorca spoločnosti Lama Energy Group Andrej Čírtek. Z verejných zdrojov vyplýva, že firma blízka ľuďom z okolia niekdajšieho šéfa SNS Jána Slotu a finančníka Antona Siekela dlhuje ďalších viac ako 180-tisíc eur na sociálnom a zdravotnom poistení. Nedoplatok takmer 13-tisíc eur voči nej eviduje Finančná správa. Sudkyňa Katarína Bartalská po šiestich mesiacoch rozhodovania aktuálne posiela firmu do bankrotu. „O

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.