Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2019, 00:00

Polyfol na boj s plastmi pýta miliónovú dotáciu

Náklady na výstavbu fabriky majú byť na úrovni 12 miliónov. Spoločnosť na rozbeh pýta od envirorezortu 45 percent.

Polyfol na boj s plastmi pýta miliónovú dotáciu
Zdroj: TASR

V odpadovom hospodárstve neznáma spoločnosť PolyFol Group s českým majetkovým pozadím plánuje v Senici postaviť recyklačnú fabriku za vyše 12 miliónov eur. Tá zhodnotí použité plastové fólie z obchodných reťazcov či od farmárov a vyrobí z nich nové. Firma sľubuje, že ročne takto Slovensko zbaví plastového odpadu v objeme 20-tisíc ton. Zo zistení HN vyplýva, že investor na svoju investíciu pýta od envirorezortu eurodotáciu. Tá sa má pohybovať vo výške 45 percent z celkovej investície. V hre je teda takmer 5,5 milióna eur. „PolyFol Group podala žiadosť s názvom Závod na recykláciu polyetylénových fólií Senica na Operačný program Kvalita životného prostredia vlani koncom októbra. V súčasnosti prebieha konanie v zmysle zákona o príspevku poskytovanom z európskych štrukturálnych a investičných fondov,“ uvádza pre HN hovorca ministerstva životného prostredia Tomáš Ferenčák. Informáciu potvrdzuje i konateľ PolyFol Group Jan Hůbler. Spoločnosť aktuálne svoju žiadosť dopĺňa podľa požiadaviek úradníkov.


Českí majitelia
Investor zatiaľ stále zvažuje, či sa do investície pustí i v prípade, ak nenávratný finančný príspevok nezíska. „Závisí to od rozhodnutia majoritného vlastníka a investora. Na zámere intenzívne pracujeme každý deň. Snažíme sa podporu získať vzhľadom na to, že projekt je zmysluplný, vytvorí pracovné miesta a b

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.