Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2019, 00:00

Finančníci z Arca dokonali svoj plán. Trvalo im to dva roky

Finančníci chcú vybudovať jednu z najväčších personálnych agentúr v Európe. Postupne skúpili viacero firiem, teraz sa obzerajú po ďalšom hráčovi z východu Slovenska.

Finančníci z Arca dokonali svoj plán. Trvalo im to dva roky
Zdroj: Arca Capital

Dva roky tvrdo pracovali na akvizíciách a fúziách, aby vlani na jeseň spojili štyri konkurenčné pracovné a personálne agentúry pod jednu strechu.


Finančná skupina Arca Capital postupne začlenila agentúry Express People, Wincott People, McRoy a WP Xawax Slovakia pod hlavičku nového lídra personálneho lízingu Manuvia. Hlad česko-slovenskej jednotky na trhu práce pre výrobné a logistické firmy však neutícha. Manuvia posilnená o kapitál Arca Capital sa aktuálne pozerá po majetkovom vstupe do konkurenčnej personálnej skupiny Edymax z Bardejova, ktorá do fabrík v Česku a na Slovensku sprostredkúva prácu tisícom ľudí.

Sektor personálnych a pracovných agentúr prechádza v posledných rokoch intenzívnou konsolidáciou. Stojí za ňou práve finančná skupina Arca. Cez svoju skupinu personálneho lízingu Manuvia má dosah na viac ako 12-tisíc agentúrnych pracovníkov a vyše 20 pobočiek pôsobí na trhoch šiestich krajín – Česka, Slovenska, Poľska, Rumunska, Srbska a Ukrajiny.

Kľúčovou postavou v skupine Edymax je jej zakladateľ Marek Kuchta z Bardejova. Kuchta ani ďalší významní spolumajitelia bardejovského personálneho holdingu, Daniel Bercel a ukrajinský veľkopodnikateľ Vasyl Danylov, na otázky HN nereagovali. Vstup do majetkovej štruktúry Edymaxu zatiaľ nekomentuje ani samotná Arca Capital, ktorej po odchode finančníka Pavla Krúpu šéfuje Rastislav Velič. Práv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.