Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

J&T a Fiľo súperia o hotely na Jadrane

Chorvátska vládna agentúra tender na privatizáciu hotelovej siete v Dubrovníku doposiaľ neuzatvorila. Česko-slovenskí finančníci sú stále v hre.

J&T a Fiľo súperia o hotely na Jadrane
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Napriek tomu, že v druhom kole súťaže takmer o 70-percentný štátny balík akcií v hotelovej sieti Hoteli Maestral z Dubrovníka podala najvyššiu ponuku domáca firma PND Strategija, tender nie je uzatvorený. Svoje ponuky, ktoré boli nižšie ako tá od chorvátskej spoločnosti zo Záhrebu za vyše 20 miliónov eur, prihlásila ešte česko-slovenská finančná skupina J&T cez svoju dcéru J&T IB Capital Markets a do Prahy presťahovaný investičný holding veľkopodnikateľa z Heľpy Milana Fiľa Eco-Investment.

Prečo vládna agentúra Centrum pre reštrukturalizáciu a privatizáciu štátnych podnikov, ktorá transakciu riadi, s obchodom od novembra 2018 váha, nie je známe. „Agentúra CEPR sa rozhodla vo výberovom konaní akceptovať ponuku skupiny Strategija, viac-menej však v tejto chvíli predĺžila pôvodne stanovený termín na podpis zmluvy o predaji na polovicu februára,“ hovorí pre HN hovorkyňa J&T Banky Monika Veselá. Za PND Strategija stojí jeden z najbohatších Chorváto

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.