Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

Fiľo a J&T sa bijú o hotely. Snaží sa ich odstaviť top podnikateľ na Jadrane

Slovenské investičné skupiny sa snaží odstaviť jeden z najbohatších Chorvátov.

Fiľo a J&T sa bijú o hotely. Snaží sa ich odstaviť top podnikateľ na Jadrane
Zdroj: Pavol Funtál

Finančníci zo skupiny J&T a majiteľ holdingu Eco-Investment Milan Fiľo sa stretli v súboji o chorvátske štátne hotely Maestral z Dubrovníka.

Najvyššiu ponuku za 70 percent akcií však zatiaľ podal jeden z najbohatších Chorvátov Danko Ćorić a jeho firma PND Strategija.

Napriek tomu o konečnom víťazovi nie je rozhodnuté. „Agentúra CEPR sa rozhodla vo výberovom konaní akceptovať ponuku skupiny Strategija, viac-menej však v tejto chvíli predĺžila pôvodne stanovený termín na podpis zmluvy o predaji na polovicu februára,“ povedala pre HN hovorkyňa J&T Banky Monika Veselá.

Chorvátsky milionár vedie

Minimálna suma za prevzatie siete Hoteli Maestral bola pôvodne stanovená na 15,4 milióna eur a neskôr zvýšená na 17,1 milióna.

Finančníci združení okolo Ivana Jakaboviča a Jozefa Tkáča si 68,94 percenta akcií hotelovej firmy v druhom kole tendra cenili na 19,6 milióna eur.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.