Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 00:00 Aktualizované dňa 22.02.2019 o 13:03

Trebišovský park zíva prázdnotou. Aj tak ho kupuje cyperská schránková firma

Na začiatku išlo o výnimočné partnerstvo medzi samosprávou a lokálnym developerom. Neskôr sa ich spoločný biznis preklopil do tvrdého konfliktu s veľkými stratami.

Trebišovský park zíva prázdnotou. Aj tak ho kupuje cyperská schránková firma
Zdroj: archív

Príbeh priemyselného parku v Trebišove je plný kontroverzií aj miliónových žalôb. Jeho majitelia, trebišovskí podnikatelia Róbert Vysoký a Jaroslav Kocák, preto robia po 15 rokoch za krvácajúcou investíciou hrubú čiaru. Ich firma Priemyselný park Trebišov, ktorá vlastní tamojšiu priemyselnú zónu a od roku 2004 ju dlhodobo prenajíma trebišovskej radnici, totiž mení vlastníka. „Problém sme predali. Nový vlastník má s parkom veľké plány. Sám som na ne zvedavý. Prvé, čo musí urobiť, bude dohoda s mestom,“ potvrdzuje pre HN exit z investície aktuálne už bývalý konateľ spoločnosti Priemyselný park Trebišov Jaroslav Kocák.

Novým majiteľom 10-hektárového priemyselného areálu s modernými výrobnými halami je cyperská firma Finvip Limited. Cyperská schránka, ktorej záujmy zastupuje izraelský občan Yehiam „Jack“ Avissar, sa dosiaľ v biznise na Slovensku neangažovala. Jej geograficky najbližšia známa podnikateľská aktivita sa nachádza neďaleko slovensko-ukrajinských hraníc v mestečku Berehove.

S novým konateľom spoločnosti Priemyselný park Trebišov Yehiamom „Jackom“ Avissarom sa HN spojiť nepodarilo. Vlani na jar spoločnosť Finvip vyhrala v Berehove tender ukrajinského štátneho Fondu národné

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.