Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2019, 00:00

Z Popradu dobyli svet. Slováci spolupracujú pri stavbe centra Amazonu

Slovenský startup Cviker pre popredného developera JBG Smith prekreslí do 3D reality novú štvrť vo Washingtone, do ktorej sa nasťahuje internetový gigant Amazon.

Z Popradu dobyli svet. Slováci spolupracujú pri stavbe centra Amazonu
Zdroj: JPG SMITH

Čo má spoločné slovenský startup z Popradu a obrovský developerský projekt za 20 miliárd dolárov v hlavnom meste USA? Aplikáciu Cviker, ktorá prenáša stavebné zámery z výkresov do skutočnosti.

Reč je o prestížnom kontrakte Slovákov za 60-tisíc dolárov s najväčším stavebníkom a prenajímateľom realít pre americké vládne inštitúcie vo Washingtone – skupinou JBG Smith.

Najväčšou realitnou investíciou roku 2018 na severoamerickom trhu bude nové sídlo pre jedného z najstarších a najväčších internetových obchodov na svete Amazon.

A Slováci vďaka svojej aplikácii Cviker jej novú štvrť Crystal City prekreslia priamo do reality.

Pomocou mobilu či tabletu sa vďaka kamere a aplikácii Cviker môžete cez virtuálnu realitu prejsť už dnes po uliciach a budovách, ktoré sa ešte len postavia v budúcnosti.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.