Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2019, 11:15

Exkluzívny rozhovor so šéfom U. S. Steel: So svojím tímom pracujem na budúcnosti košických oceliarní

„Sme nadšení z našej investície na výrobu elektrotechnickej ocele s neorientovanou štruktúrou, pretože prináša tie možnosti, ktoré od nás zákazníci požadujú,“ hovorí pre HN v exkluzívnom rozhovore nový prezident košických oceliarní U.S. Steel James E. Bruno.

Exkluzívny rozhovor so šéfom U. S. Steel: So svojím tímom pracujem na budúcnosti košických oceliarní
Zdroj: USSKE

V Košiciach ste sa ujali funkcie v októbri 2018. V akej kondícii ste našli európsku divíziu korporácie United States Steel?

Európska divízia spoločnosti je dobrou a pevnou súčasťou korporácie a hodnotným členom košickej komunity. Našiel som tu dobrý tím, ale aj tak som povedal kolegom, že našou ambíciou je byť najlepšími a neustále sa musíme usilovať o zlepšenie. Pre nás je to ďalší krok na našej ceste patriť medzi najlepších výrobcov ocele. Musíme sa porovnávať s najlepšími v našom sektore, takže stále je tu priestor na zlepšovanie.

Pozorne sledujeme dianie vo svete a vidíme, že konkurencia napreduje veľmi rýchlo vo využívaní moderných výrobných princípov a technológií. Berúc do úvahy zvyšujúce sa ceny energií, surovín a nákladov na pracovnú silu, ako aj lacné importy, sme presvedčení, že sú príležitosti na strategické investície v našom podnikaní, ktoré nám pomôžu v našich ašpiráciách stať sa najlepšími oceliarňami v celej Európe. Vykonáme to rýchlo, pretože ani naši konkurenti nestoja na mieste.

Aké budú vaše priority riadenia košických oceliarní? Čomu budete venovať zvýšenú pozornosť?

Naše priority v rámci celej korporácie sú jasné: podpora talentov, získanie atraktívnych trhov a znižovanie nákladov. Našou top prioritou ostáva bezpečnosť našich zamestnancov a komunít, v ktorých pracujeme a žijeme. Sme zameraní na dosahovanie najvyššieho stupňa kvality a servisu pre zákazníkov a nepretržite zlepšujeme našu štruktúru nákladov, takže môžeme naďalej vytvárať hodnotu pre všetkých zainteresovaných: našich zamestnancov, zákazníkov, akcionárov a komunity, kde pracujeme a žijeme.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.