Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2019, 11:15

Exkluzívny rozhovor so šéfom U. S. Steel: So svojím tímom pracujem na budúcnosti košických oceliarní

„Sme nadšení z našej investície na výrobu elektrotechnickej ocele s neorientovanou štruktúrou, pretože prináša tie možnosti, ktoré od nás zákazníci požadujú,“ hovorí pre HN v exkluzívnom rozhovore nový prezident košických oceliarní U.S. Steel James E. Bruno.

Exkluzívny rozhovor so šéfom U. S. Steel: So svojím tímom pracujem na budúcnosti košických oceliarní
Zdroj: USSKE

V Košiciach ste sa ujali funkcie v októbri 2018. V akej kondícii ste našli európsku divíziu korporácie United States Steel?

Európska divízia spoločnosti je dobrou a pevnou súčasťou korporácie a hodnotným členom košickej komunity. Našiel som tu dobrý tím, ale aj tak som povedal kolegom, že našou ambíciou je byť najlepšími a neustále sa musíme usilovať o zlepšenie. Pre nás je to ďalší krok na našej ceste patriť medzi najlepších výrobcov ocele. Musíme sa porovnávať s najlepšími v našom sektore, takže stále je tu priestor na zlepšovanie.

Pozorne sledujeme dianie vo svete a vidíme, že konkurencia napreduje veľmi rýchlo vo využívaní moderných výrobných princípov a technológií. Berúc do úvahy zvyšujúce sa ceny energií, surovín a nákladov na pracovnú silu, ako aj lacné importy, sme presvedčení, že sú príležitosti na strategické investície v našom podnikaní, ktoré nám pomôžu v našich ašpiráciách stať sa najlepšími oceliarňami v celej Európe. Vykonáme to rýchlo, pretože ani naši konkurenti nestoja na mieste.

Aké budú vaše priority riadenia košických oceliarní? Čomu budete venovať zvýšenú pozornosť?

Naše priority v rámci celej korporácie sú jasné: podpora talentov, získanie atraktívnych trhov a znižovanie nákladov. Našou top prioritou ostáva bezpečnosť našich zamestnancov a komunít, v ktorých pracujeme a žijeme. Sme zameraní na dosahovanie najvyššieho stupňa kvality a servisu pre zákazníkov a nepretržite zlepšujeme našu štruktúru nákladov, takže môžeme naďalej vytvárať hodnotu pre všetkých zainteresovaných: našich zamestnancov, zákazníkov, akcionárov a komunity, kde pracujeme a žijeme.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.