Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2019, 00:00

Exsiskári chcú konkurz na mäsokombinát, už tretíkrát

Skupina Mecom z portfólia finančnej skupiny Penta musí pred súdom osvedčiť svoju solventnosť.

Exsiskári chcú konkurz na mäsokombinát, už tretíkrát
Zdroj: TASR

V poradí už tretie konkurzné konanie v rade rozbehnuté voči výrobcovi mäsových výrobkov a pochutín Mecom Group stále nie je na konci.

A to napriek tomu, že prešovský okresný súd ho zastavil ešte vlani v júli. Veriteľská spoločnosť Fromex z Bratislavy, ktorá si voči potravinárskemu podniku, vlastnenému finančníkmi z Penty, uplatňuje pohľadávku vo výške osemtisíc eur, totiž uspela na Krajskom súde v Košiciach so svojím odvolaním.

O jej návrhu na vyhlásenie konkurzu na majetok humenského mäsokombinátu tak opäť rozhoduje súd v Prešove. Sudca Tomáš Novák preto v utorok znovu v súdnej sieni otvoril tému osvedčenia platobnej schopnosti slovenskej mäsovej jednotky.

Tej pritom v krajnom prípade hrozí riadený bankrot. „Navrhovateľ preto navrhuje, aby súd vydal uznesenie, ktorým vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka – obchodnej spoločnosti Mecom Group,“ povedal na konci pojednávania majiteľ a konateľ spoločnosti Fromex Stanislav Žiaran.

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.