Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2019, 00:00

Exsiskári chcú konkurz na mäsokombinát, už tretíkrát

Skupina Mecom z portfólia finančnej skupiny Penta musí pred súdom osvedčiť svoju solventnosť.

Exsiskári chcú konkurz na mäsokombinát, už tretíkrát
Zdroj: TASR

V poradí už tretie konkurzné konanie v rade rozbehnuté voči výrobcovi mäsových výrobkov a pochutín Mecom Group stále nie je na konci.

A to napriek tomu, že prešovský okresný súd ho zastavil ešte vlani v júli. Veriteľská spoločnosť Fromex z Bratislavy, ktorá si voči potravinárskemu podniku, vlastnenému finančníkmi z Penty, uplatňuje pohľadávku vo výške osemtisíc eur, totiž uspela na Krajskom súde v Košiciach so svojím odvolaním.

O jej návrhu na vyhlásenie konkurzu na majetok humenského mäsokombinátu tak opäť rozhoduje súd v Prešove. Sudca Tomáš Novák preto v utorok znovu v súdnej sieni otvoril tému osvedčenia platobnej schopnosti slovenskej mäsovej jednotky.

Tej pritom v krajnom prípade hrozí riadený bankrot. „Navrhovateľ preto navrhuje, aby súd vydal uznesenie, ktorým vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka – obchodnej spoločnosti Mecom Group,“ povedal na konci pojednávania majiteľ a konateľ spoločnosti Fromex Stanislav Žiaran.

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.