Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2019, 00:00

Legendárne kúpele so 180-ročnou históriou sú definitívne v konkurze

Januárový nález prvého ústavného senátu znamená, že kúpele so 180-ročnou históriou skončia v konkurze a zrejme aj definitívne zbankrotujú.

Legendárne kúpele so 180-ročnou históriou sú definitívne v konkurze
Zdroj: Kúpele Brusno

Reštrukturalizácia, konkurz, reštrukturalizácia, konkurz. Takéto zvraty a neistotu počas posledných takmer piatich rokov zažívali legendárne kúpele na Horehroní. Aktuálne to s osudom spoločnosti Kúpele Brusno, ktorá neďaleko Banskej Bystrice prevádzkuje kúpeľný dom Poľana, vyzerá tak, že definitívne bankrotuje. Zamotaný a komplikovaný prípad okolo škrtania dlhov kúpeľníkov z Brusna totiž v januári svojim nálezom rozsekla až najvyššia súdna inštancia v krajine. „Ústavný súd Slovenskej republiky sťažnostiam reštrukturalizačnej správkyne Veroniky Škodovej, obchodnej spoločnosti Kúpele Brusno v reštrukturalizácii a veriteľa Mariána Sabóa nevyhovuje,“ konštatuje senát zložený z predsedníčky Marianny Mochnáčovej a zo sudcov Petra Brňáka a Milana Ľalíka.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.