Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2019, 00:00

Legendárne kúpele so 180-ročnou históriou sú definitívne v konkurze

Januárový nález prvého ústavného senátu znamená, že kúpele so 180-ročnou históriou skončia v konkurze a zrejme aj definitívne zbankrotujú.

Legendárne kúpele so 180-ročnou históriou sú definitívne v konkurze
Zdroj: Kúpele Brusno

Reštrukturalizácia, konkurz, reštrukturalizácia, konkurz. Takéto zvraty a neistotu počas posledných takmer piatich rokov zažívali legendárne kúpele na Horehroní. Aktuálne to s osudom spoločnosti Kúpele Brusno, ktorá neďaleko Banskej Bystrice prevádzkuje kúpeľný dom Poľana, vyzerá tak, že definitívne bankrotuje. Zamotaný a komplikovaný prípad okolo škrtania dlhov kúpeľníkov z Brusna totiž v januári svojim nálezom rozsekla až najvyššia súdna inštancia v krajine. „Ústavný súd Slovenskej republiky sťažnostiam reštrukturalizačnej správkyne Veroniky Škodovej, obchodnej spoločnosti Kúpele Brusno v reštrukturalizácii a veriteľa Mariána Sabóa nevyhovuje,“ konštatuje senát zložený z predsedníčky Marianny Mochnáčovej a zo sudcov Petra Brňáka a Milana Ľalíka.


Všetci traja sťažovatelia sa v Košiciach sťažovali na postup banskobystrických súdov, ktorému roky ležala na stole kauza okolo kontroverzného ozdravenia biznisu kúpeľov. Kúpele Brusno sa v konkurze na krátky čas ocitli už v minulosti. Ústavný súd ho však svojím nálezom z júla 2015 zastavil a banskobystrickému súdu prikázal opätovne rozhodnúť. V októbri 2014 totiž tamojší súd preklopil reštrukturalizáciu firmy priamo na konkurz, čo sa nepáčilo reštrukturalizačnej správkyni ani kúpeľnej firme. Na ďal

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.