Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2019, 00:00

Firma Tatravagónky čudne investuje v Indii

Priemyselný holding Czechoslovak Group sa spomína na indickej burze. Firma o údajnej spolupráci s výrobcom vagónom nič nevie.

Firma Tatravagónky čudne investuje v Indii
Zdroj: TASR

Iba nedávno menila zadlžená indická priemyselná skupina Commercial Engineers & Body Builders Company so sídlom v meste Jabalpur majiteľov. Na prevzatí majority v strojárskom zoskupení, ktorého časť akcií sa verejne obchoduje na tamojšej burze, sa podieľa i najväčší európsky výrobca vagónov, popradská Tatravagónka. Vyše 55-percentný balík holdingu CEBBCO preberá spoločne s indickou vagónkou Jupiter Wagons, v ktorej vlastní štvrtinový podiel, a ďalšou firmou z portfólia indickej železničnej rodiny Lohia – Jupiter Forgings & Steel Private.


Súčasťou obchodných transakcií sú pritom povinné burzové oznámenia Commercial Engineers & Body Builders Company pre investorov. Z jedného z nich zverejneného na burze National Stock Exchange of India vyplýva, že utlmený biznis indického výrobcu vagónov oživí spolupráca s českou zbrojárskou skupinou Czechoslovak Group z portfólia rodiny Strnadovcov.


„Jupiter Wagons navrhuje diverzifikáciu rizika cez oživenie produkcie špecializovaných nadstavieb na nákladné vozidlá ako domiešavače betónu, na zvoz odpadu či požiarnické autá, ktorých dizajn poskytne strategický partner spoločnosti Jupiter Wagons – Czechoslovak Group. S ním už Jupiter Wagons podpísala Memorandum o spolupráci,“ uvádza sa okrem iného v dokumente CEBBCO pre indickú burzu z 10.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.